- Home
- »
- Our Products
- »
- 10CRMO910 Steel Plate
10CRMO910 Steel Plate
Leading Manufacturer of 10crmo910 steel plate from Mumbai.
10CRMO910 Steel Plate
Product Price: Rs 180 / KgGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Details:
| Material | Alloy Steel |
| Grade | ASTM A387 |
| Thickness | 6 mm – 150 mm |
| Material Type | Chrome Moly Steel |
| Size (W x L) | 2500 x 12000 mm |
| Width | 2500 mm |
| Surface Finish | Hot Rolled (HR) |
| Length | 12000 mm |
| Standard | EN |
Yes! I am InterestedRequest A Callback