- Home
- ยป
- Our Products
- »
- A516 Grade 60 Steel Plate
A516 Grade 60 Steel Plate
Offering you a complete choice of products which include a516 grade 60 steel plate.
A516 Grade 60 Steel Plate
Product Price: Rs 75 / KgGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Details:
| Carbon Grade | Boiler Plate |
| Material | Boiler Quality |
| Carbon Level | Boiler |
| Grade | ASTM A516 Grade 60 |
| Thickness | 25 mm |
| Application | Boiler |
| Surface Finish | Hot Rolled |
| Width | 3000 mm |
| Length | 12000 mm |
| Test Certificate | Mill TC, EN 10204 3.1, EN 10204 3.2 |
Yes! I am InterestedRequest A Callback