- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Quard 550 Plates
Quard 550 Plates
Pioneers in the industry, we offer quard 550 plates from India.
Quard 550 Plates
Product Price: Rs 130 / KgGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Details:
| Carbon Grade | 550 BHN |
| Carbon Level | High Carbon |
| Thickness | 12 mm |
| Application | Shipbuilding, Structure |
| Surface Finish | Hot Rolled |
| Width | 2000 mm |
| Length | 6000 mm |
| Test Certificate | Mill TC |
| Country Of Origin | India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback