- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Sa 516 Gr 60 70 Steel Plates
Sa 516 Gr 60 70 Steel Plates
Leading Manufacturer of sa 516 gr 60 70 steel plates from Mumbai.
Sa 516 Gr 60 70 Steel Plates
Product Price: Rs 75 / KgGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Brochure
Product Details:
| Carbon Grade | SA 516 |
| Carbon Level | Medium Carbon |
| Thickness | 10 mm |
| Width | 2500 mm |
| Application | Boiler |
| Surface Finish | Hot Rolled |
| Length | 6000 mm |
| Test Certificate | Mill TC |
| Country Of Origin | India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback