- Home
- ยป
- Our Products
- »
- SA516 Gr 65 Steel Plate
SA516 Gr 65 Steel Plate
Our range of products include sa516 gr 65 steel plate.
SA516 Gr 65 Steel Plate
Product Price: Rs 75 / KgGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Details:
| Carbon Grade | SA 516 |
| Carbon Level | Low Carbon |
| Thickness | 25 mm |
| Application | Boiler, Tank, Shipbuilding |
| Surface Finish | Shot Blasted |
| Width | 2500 mm |
| Length | 6000 mm |
| Test Certificate | EN 10204 3.1, EN 10204 3.2 |
Yes! I am InterestedRequest A Callback