- Home
- ยป
- Our Products
- »
- SA537 Class 2 Plate
SA537 Class 2 Plate
Prominent & Leading Manufacturer from Mumbai, we offer sa537 class 2 plate.
SA537 Class 2 Plate
Product Price: Rs 110 / KgGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Details:
| Carbon Grade | SA537 |
| Carbon Level | Medium Carbon |
| Thickness | 25 mm |
| Application | Boiler |
| Surface Finish | Pickled Oiled |
| Width | 2500 mm |
| Length | 6000 mm |
| Test Certificate | Mill TC, EN 10204 3.1, EN 10204 3.2 |
Yes! I am InterestedRequest A Callback